czwartek, 22 sierpnia 2013

Ucieczka, czyli Kwidzyn

W trakcie wycieczki do Olsztyna stwierdziłam
 - Pojechałabym do Torunia.
- To może do Bydgoszczy od razu? Piękne miasto, odwiedzimy Ziółkowskich.
- To od razu Janowo można odwiedzić!
- No to i do Kwidzynia od razu, załatwię sprawy.

Jedziemy!

Ponieważ jestem w posiadaniu tylko telefonu post o Bułgarii znów odkładam na później.
W niedzielę znów byłam w Olsztynie, a w poniedziałek wybrałam się na spontaniczną wycieczkę w Polskę i wylądowałam w Kwidzyniu. Miasto zaskoczyło mnie. Jest nieduże, ale piękne i bardziej zadbane niż Warszawa. Pełno tu kamieniczek i urokliwych domków. Wszędzie jest zielono, kolorowe klomby ozdabiają całe miasto. Krzyżackie wpływy dają o sobie znać - nie tylko w Krypcie Wielkich Mistrzów, ale ogółem budownictwie. Po przyjeździe już tylko zwiedzam przepiękną katedrę (słabość, naprawdę duża słabość) i zjadam przepyszną kolację w restauracji Zielony Pieprz i zatrzymuję się w ponoć najlepszym hotelu tutaj - Hotel Centrum. Plotki nie kłamią, standard rzeczywiście wysoki.

Rano budzi mnie cisza i spokój. Schodzę na śniadanie. Tu też towarzyszy mi tylko to. Przechadzam się po mieście słuchając 2 piosenek na zmianę, niebo przedburzowę - cudowna atmosfera, chwilo trwaj!
Po powrocie dzięki uprzejmości pewnych osób (którym zawdzięczam cały ten wyjazd) przyjeżdża po mnie samochód i zabiera do zakładu produkcji kawy. A więc dostaję fartuszek i zwiedzam sobie palarnie, poznaje proces przerobienia mojej kochanej kawusi od podszewki, a jak tu pachnie... Obiad zjadam w dworku z XVIII wieku. Pysznie i wykwintnie. A dworek jest ogromny i piękny, godny polecenia. Z brzuchem do nieba spaceruję jeszcze ostatni raz po starówce żeby następnego dnia rano zajrzeć jeszcze do Krypty Wielkich Mistrzów i... ruszyć dalej.


Te dwa dni zdecydowanie oceniam na plus, mimo że mój zapał do tej podróży mocno osłabł. To jak detox dla duszy, zwiałam z tego okropnego miasta gdzie nawet nie można wolnością się w pełni cieszyć.


Kierunek Toruń!


http://centrumhotel.pl/
http://cafesati.com.pl/
http://www.gastronauci.pl/pl/10601-restauracja-zielony-pieprz-kwidzyn
http://www.bialy-dwor.pl/
http://www.kwidzyn.pl/

Betty

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz