wtorek, 15 listopada 2011

Jesienne Nowości 5: Nneka


Płyta wydana w sierpniu, ale u nas na blogu nowość.
Nneka. Jest z pochodzenia Nigeryjką, ma 30 lat i zajmuje się soulem, hip-hopem i reggae. Wydała jedną EPkę i 4 płyty - najnowsza to Soul is heavy, a 10 listopada odbył się jej koncert w Warszawie.


Nneka jest dość popularna w Polsce, szczególnie w środowisku studenckim. Krytycy mówią o niej "objawienie muzyki soul" i porównują ją do Erykhi Badu i Lauryn Hill.
Ja poznałąm Nnekę w 2008. Wtedy właśnie zaczynała sie jej kariera na większą skalę.
A to singiel promujący z najnowszej płyty, z początku bardzo mi się podobał, teraz tak mi go zmęczyli w radiu, że nie mogę go słuchać :DSpokojnie można o niej powiedzieć, ze jest prawdziwą artystką, ma magnetyczny głos, a w swoich piosenkach i teledyskach pokazuje jak wygląda życie w miejscu, w którym się urodziła i mieszkała, i że wcale nie było bajkowo.

Nneka jest bardzo pozytywna i nie uderzyła jej sodówka do głowy. Robi to co kocha, dla siebie, dla ludzi, nie dla pieniędzy. I być może soul jest heavy, ale moim zdaniem Nneka powinna zadbać trochę o łagodniejszy wygląd i image.
tu możecie zobaczyć wywiad z Nneką przeprowadzony w Polsce http://www.orange.pl/kid,4000023966,id,4001742533,title,Nneka-opowiada-o-Nigerii,video.html
Betty

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz